We are a leading Manufacturer of 6a to 16a conversion universalmultiplug and 6a sizon electrical multi plug from Vasai, India.
₹ 37 / Piece Get Latest Price
| Outlet Type | Indian 3 Pin |
| Current Rating | 16A |
| No. of Pins | 2 Pin |
| Body Material | ABS |
| Number of Outlets | 4 |
| Model Name/Number | Penta |
| Voltage | 20V |
| Brand | Sizon |
| Color | White |
₹ 105 / Piece Get Latest Price
| Body Material | Polycarbonate |
| Number of Outlets | 4 |
| Voltage | 240 V |
| Brand | Sizon |
| Color | White |
| Current Rating | 6A |
Minimum order quantity: 50 Piece
Hari Singh (DIRECTOR)
Shree Rathore Industries
Gala No. 08, Rathod Industries, S. No. 36, H.No. 6/A, Dhumal Nagar, Village Waliv,Vasai
Vasai - 401208, Palghar, Maharashtra, India